שמירת עורו של תינוקך – טיפים ועצות

0
1633
שמירת עורו של תינוקך - טיפים ועצות

הידעת שכתמי פיגמנטציה מתחילים עוד מגיל הילדות ומופיעים בגיל מאוחר יותר? הידעת שעור תינוקך חשוף לזיהומים שונים וזאת בשל העובדה שגופו איננו מכיל את כמות החיידקים הנדרשת לצרכי הגנה? בשורות הבאות ריכזנו במיוחד עבור תינוקך מספר טיפים ועצות אשר יסייעו לשמירה על עורו.

עור התינוק במהלך החודשיים הראשונים

במהלך החודשים הראשוניים לחייו של התינוק, עורו לח ולכן הוא פגיע לזיהומים ונזקים שבחלק מהמקרים ילוו אותו לתקופות ממושכות. במהלך חודשים אלו הימנעי ככל הניתן מטיפול בעורו. במהלך החודשים הראשונים עורו של התינוק מתייבש במהירות, ולעיתים הדבר בא לידי ביטוי בהופעת קשקשת, דבר העלול לגרום לך לרצות להעניק לתינוקך טיפולי מניעה לכך. ההמלצה שלנו: הימנעי מכל רצון לטפל בעורו של התינוק במהלך החודשים הראשוניים. הימנעות זו כולל גם שימוש בתכשירי לחות וקרמים שונים, לרבות אלו המיועדים במיוחד בשביל עור תינוקך! גם במקרים חריגים בהם מופיעים כתמי עור בפניו של התינוק אין סיבה למהר ולרוץ לטיפולי פיגמנטציה לפנים. תני לטבע לעשות את שלו –ברוב המקרים כל תופעה הקשור לעור התינוק חולפת תוך מספר שבועות עד חודשים.

עטפי את תינוקך בבדים "נושמים"

בכל הנוגע למגע עור תינוקך עם בד, הקפידי על כך שהבד יהיה עשוי מכותנה מלאה. כלל זה חשוב גם לביגוד אותו את רוכשת עבור תינוקך וגם לסדינים ולשמיכות בהם את עומדת לעטוף את תינוקך. בכל הנוגע לסדינים, הקפידו שהסדינים חלקים וללא סיבים סינתטיים כלל וכלל. כמו כן, אל תעשי שימוש בסדינים בעלי חספוס, גם במקרים בהם מדובר בעיטור מחוספס בפינות הסדין לצרכי יופי.

אבקות ומרככי כביסה ייעודיות

את בגדי התינוק וכל פריטי הבד (מגבות, סדינים, שמיכות וכו) הנלווים לשנות חייו הראשונות, הקפידי לכבס באמצעות אבקת כביסה ומרכך כביסה המותאמים לעור התינוק. מוצרים אלו מכילים חומרים פעילים בריכוזים נמוכים יותר והם מונעים גירוי כזה או אחר העלול להופיע על עור התינוק. השימוש באבקות ומרכבי כביסה לתינוקות טוב שייעשה עד גיל שלוש לערך.

רחצה

רבים מאיתנו מקפידים לרחוץ את התינוק מדי יום, וזאת מתוך כוונה לשמור על היגיינת התינוק. בניגוד לדעה הרווחת, רחצה יומיומית עלולה להסב נזק לתינוק וזאת בשל העובדה שהרחצה המוגברת מורידה את השומן הטבעי המגן על גורו של התינוק.

כפועל יוצא מכך, הימנעו מרחצה יומיומית של תינוקכם בחודשים הראשוניים לחייו. רחצה אחת ליומיים בהחלט תעשה עבורכם את העבודה הנקייה, וגם אותה מומלץ לקיים במהירות וללא שימוש בספוגי רחצה. הימנעו ככל הניתן משפשוף עורו של התינוק בסבוני רחצה (וכן גם מאלו המיועדים בשביל עור תינוקך).

מגע

נכון, כולנו רוצים להתמכר להרגשה הנעימה הנלווית לליטוף התינוק, אך רצוי להימנע מכך במהלך החודשים הראשוניים (עד גיל שלושה-ארבעה חודשים לערך). כמו כן, מומלץ לא לנשק את התינוק בפנים במהלך החודשים הראשונים וזאת על מנת שלא להעביר אליו חומרים וחיידקים שונים.

לסיכום, שמירה על עורו הרגיש של התינוק מתאפשרת באמצעות הקפדה יתרה על כל אחד מהטיפים המופיעים לעיל.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here