המדריך לטיסות לחו"ל ביחד עם הילדים

0
1599
המדריך לטיסות לחו

חופשה בחו"ל יכולה להיות חלום שהתגשם, בוודאי אם כל המשפחה טסה ביחד. אולם, כשאתם טסים עם הילדים יש לא מעט מקרים שבהם אתם חוששים שהחלום שלכם יהפוך למסע עמוס תלאות, בכי, צעקות ודאגה. לכן, אם למשל אתם מזמינים טיסות לבוסטון, אנגליה או לכל יעד אחר, חשוב מאוד שתתכוננו בעצמכם וגם תכינו את הילדים לקראת הטיסה והחופשה. זכרו שהילדים מתרגשים לא מעט מהטיסה לחו"ל, בוודאי אם זו הטיסה הראשונה שלהם – יש להתכונן היטב כדי שגם אתם וגם הם ייהנו, ובוודאי שאף אחד לא יבכה או יכעס במהלך החופשה.

אז מהם הכללים שיוכלו לעזור לכולם?

כללי זהירות – נתחיל במה שהכי חשוב: כללי הזהירות והבטיחות בזמן הטיסה. עוד בנמל התעופה יש להסביר לילדים שהם לא עוזבים אתכם, שכן מדובר על מקום עצום. בנמל התעופה בארץ לפחות כולם עוד דוברים עברית, אך יש להסביר לילדים שכשאתם בחו"ל הם לא יכולים פשוט להמשיך ללכת ולרוץ קדימה – הם במדינה זרה, הם לא ידועים לאן הולכים והם לא דוברים את השפה. אם מדובר בילדים קצת יותר גדולים (מגילאי 11-10) אפשר ללמד אותם כמה משפטי בסיס בשפה זרה (הלכתי לאיבוד, עזור לי)ולצייד אותם בפתק בשפה המקומית, שיבהיר שהלכו לאיבוד ויסייע לקשר אותם למשטרה או לכל גוף אחר בעל סמכות

התנהגות בטיסה – אם זו טיסה קצרה יחסי לרוב אין בעיה, אבל אם אתם עולים על טיסה ליעד רחוק מאוד, בוסטון למשל. אמנם ילדים מתרגשים מאוד מההמראה ומהשעה הראשונה של הטיסה, אבל שם לרוב נגמרת ההתלהבות שלהם. חשוב להסביר להם שבמטוס אתם נמצאים עם אנשים זרים ואסור להפריע. רצוי מאוד לקחת כמה שיותר חפצים שיעסיקו את הילדים – משחקים, צעצועים (לא מרעישים – אנשים רוצים לישון בטיסה), ספרים, חוברות צביעה ותשבצים. אם הילדים בררנים באוכל כדאי שהם יאכלו היטב לפני הטיסה, כי אולי האוכל במטוס לא יהיה לרוחם

אוכל – נושא קצת בעייתי בחו"ל. במקרה של טיסות לבוסטון וליעדים נוספים בארה"ב זה פחות בעייתי כי האוכל עדיין מערבי. אולם במידה שבחרתם לטוס ליעד קצת יותר אקזוטי, כדאי להביא מראש אוכל שהילדים אוהבים. זכרו להיות סובלניים עם הילדים, זה לא הגיל האולטימטיבי להיפתח לאוכל של תרבויות זרות. קחו בחשבון שלעתים תצטרכו להתפשר על מזללות.

מהו הטיפ החשוב ביותר?

הטיפ האחרון שלנו אליכם לטיסה הוא פשוט מאוד – שלבו גם פעילויות שהילדים אוהבים וגם כאלו שאתם אוהבים. אתם תצטרכו להיות בוגרים יותר ובכל זאת לזכור שבימים הראשונים כדאי לפנות קודם כל לאטרקציות לילדים. במקרה של טיסות לבוסטון, למשל, יש שפע של אטרקציות שיתאימו גם להם – אבל גם לכם. אפשר שגם אתם תלכו למקומות שמעניינים אתכם, אבל כדאי לזכור שזו גם החופשה של הילדים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here