באיזה גיל אפשר לקחת את התינוק לחו"ל?

0
1429
באיזה גיל אפשר לקחת את התינוק לחו

להפוך למשפחה זה ברכה אמיתית, והעונג שבאהבת התינוק והקמת בית הוא אחד הדברים המיוחדים שיש לחיים להציע לנו. בד בבד עם השמחה הרבה מגיעים שינויים רבים לחיים, אותם יש לאמץ בצורה חכמה, ולהתאים את עצמנו בכדי שנוכל לשמור על איכות החיים גם לאחר שהתינוק נוכח בחיינו.

טיסות וחבילות זולות לחופשה כרווקים או כזוג צעיר ללא ילדים לא יכולים להיראות אותו הדבר כמו חופשות משפחתיות, והתינוק החדש מביא איתו אתגרים ושאלות, לדוגמא שאלת הכותרת המנחה מאמר זה. מעבר לגיל האפשרי, ישנה שאלה של יעדים הנוחים לחופשה משפחתית, ומקומות שכדאי להימנע עם תינוקות, שלא לדבר על השינויים בחופש התנועה, והדברים שיש לזכור לארוז.

הגיל המותר והדרך הנכונה לקחת תינוק לחו"ל

אין חוק, לא של הטבע ולא של האדם, המדריך בצורה בהירה לגבי הזמן המותר לקחת תינוק לחו"ל. ישנם מנהגים ונהלים של חברות תעופה שונות, ולרוב מומלץ להמתין מספר חודשים עד שעולים על מטוס עם הילד הרך, אך בסופו של דבר, מדובר בעיקר בתקופת ההתאוששות שלאחר הלידה, והתקופה שבה מתרגלים לעובדה שאתם לא שניים, אלא שלושה או יותר.

מדריכי טיולים שונים ממליצים על הימנעות ממסעות ארוכים עם תינוקות, אך בעולם של ימינו, בתרבות הכפר-הגלובלי, רוב האנשים המורגלים בטיסות נוסעים לחו"ל עם התינוקות כבר בגיל צעיר במיוחד. מעבר לכך, בתרבות של ימינו ישנם זוגות רבים מאוד אשר לא חולקים מדינת מוצא. זוגות אלו נוסעים הרבה לחו"ל, לבקר את המשפחה של האם או האב, ומכאן שכאשר נולד התינוק, רבים מהם בוחרים לטוס למשפחה לתקופה קצרה, בכדי לשמח ולחלוק מהאושר שמביא איתו הנולד החדש.

מה הכרחי לדעת לפני טיסה עם תינוק

טיסה עם תינוק, ולא משנה לאיזה יעד, לרוב תצריך מכם הכנה מיוחדת:

1. ארזו תיק ובו כל מה שתצטרכו לתינוק. עשו רשימה ברורה בכדי לסמן ב"וי" כל מה שארזתם, בייחוד לקראת טיסה ארוכה.

2. ההמלצה לטיסות קצרות – שכן תינוקות עלולים להוות אתגר בטיסות, והטיסה עלולה להוות אתגר עבורם, ממש כמו עבור כל אחד אחר (רעש, אוויר ממוחזר, לחץ באוזניים וכיו"ב). שלא כמו בוגרים, הם יתקשו להסביר את הצורך ולפתור אותו בצורה ישירה, ואתם עלולים למצוא את עצמכם בקושי רב. לכן טיסה ליעד קרוב היא לרוב עדיפה, בעיקר אם אתם בעניין של נופש וחופשה ולא ביקור משפחתי שעלול לחייב טיסה ארוכה.

3. דברו עם חברת התעופה – בררו מהם התנאים לטיסה עם תינוקות, ומה ניתן לספק לכם במהלך הטיסה, לדוגמא עריסה או סל-קל. בררו האם יש עמדת החתלה, וזכרו כי עדיף לעלות למטוס עם חיתול נקי, ולא לחכות לטיסה עצמה, בה אתם עלולים למצוא את עצמכם מרותקים כיסא בעקבות הוראת הטייס, ובסיטואציה לא נעימה בה החיתול מלא בלי אפשרות החלפה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here