רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי: הסיכונים ואיך לפנות לסיוע וייעוץ משפטי

0
1410
קרדיט:freepik

רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי או אבחון שגוי, עלולה לגרום לחרדות לנשים הרות. אם המצב אינו מטופל, ההיריון עלול לקרוע את החצוצרה, שאינה מיועדת להכיל עובר מתפתח. הריון חוץ רחמי עלול לעתים להוביל לדימום פנימי קשה ומסכן חיים.

מומחים משפטיים ברשלנות רפואית יסייעו לכם עם הדרכה מתאימה בכל הנוגע לטיפול בתביעת רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי, בטענת אבחון שגוי או מושהה, וילוו אתכם מהייעוץ הראשוני ועד להסדר הכספי.

תביעת רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי

על הרופאים מוטלת חובת הזהירו לאבחן הריונות חוץ רחמיים ולספק טיפול באופן מקצועי ומתוזמן. טענת רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי מתמקדת בהעדר האבחון או אבחון שגוי ומקבלת תוקף בכל פעם שחובה זו מופרת והחולה סובלת מפגיעה כתוצאה מכך. הנה מספר דוגמאות לאירועים שעלולים להצדיק תביעת אבחון מוטעה של הריון חוץ רחמי:

  • פירוש מוטעה של תוצאות בדיקות הריון כגון בדיקות דם וסריקות.
  • אבחון מוטעה, למשל טעות באבחון הריון חוץ רחמי בגלל הפלה ברחם.
  • העדר אבחון המצב כשאישה מציגה תסמינים שמצביעים על הריון חוץ רחמי אפשרי.
  • עיכוב באבחון המצב שגורם לאישה לעבור ניתוח פולשני מיותר.

מה הרופאים צריכים לקחת בחשבון?

רופאים צריכים לקחת בחשבון אפשרות של הריון חוץ רחמי אצל כל הנשים שסובלות מכאבי בטן בתחילת ההיריון. דיווחים רצופים על מקרי מוות מצד האם הדגישו את הסכנות של אי הכללת המצב בנסיבות העניין. כמה תרחישים שגורמים לסיכוי גבוה יותר להריון חוץ רחמי הם:

  • הריון חוץ רחמי קודם – אם עברת הריון כזה בעבר, סביר יותר להניח שאת נמצאת בסיכון להריון חוץ רחמי נוסף.
  • דלקת או זיהום – זיהומים שמועברים במגע מיני, כגון זיבה או כלמידיה, עלולים לגרום לדלקת בצינורות ובאיברים סמוכים אחרים, ולהגדיל את הסיכון להריון חוץ רחמי.
  • טיפולי פוריות – כמה מחקרים מצביעים על העובדה לפיה נשים שעוברות טיפולי הפריה חוץ גופית או טיפולים דומים, נוטות יותר לסבול מהריון חוץ רחמי.
  • ניתוח חצוצרה – ניתוח לתיקון חצוצרה סגורה או פגומה עלול להגביר את הסיכון להריון חוץ רחמי.
  • בחירת אמצעי מניעה – הסיכוי להיכנס להריון תוך שימוש במכשיר תוך רחמי הוא נדיר. אבל אם נכנסת להריון עם מכשיר תוך רחמי מותקן, את עלולה להימצא בסיכון מוגבר לסבול מהריון חוץ רחמי. קשירת צינורות, שיטה קבועה למניעת הריון, מעלה גם את הסיכון אם תיכנסי להריון לאחר הליך זה.
  • עישון סיגריות – בפרק זמן קצר לפני הכניסה להיריון עלול להגביר את הסיכון להריון חוץ רחמי. ככל שאת מעשנת יותר, כך הסיכון גבול יותר.

עורכי דין לרשלנות רפואית יבחנו את גורמי הסיכון והתסמינים הנלווים, וידריכו אותך לגבי האופן בו עלייך להתנהל במקרה של הריון חוץ רחמי כשאת מאמינה שהמצב יכול היה להתנהל טוב יותר על ידי הרופאים או האחיות שטיפלו בך.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here