עיסוי תינוקות בספא

0
1765
עיסוי תינוקות בספא

רוב הלקוחות של ספא זה או אחר הם מבוגרים שחשקה נפשם ביום כיף ובעיסויים מפנקים – אבל אין שום סיבה שתינוקות לא ייהנו אף הם ממגע רגיש, קשוב ומפנק.

מגע הוא אחד הדברים החשובים ביותר לתינוק (ובעצם לכל אדם). עבור תינוקות המגע חשוב במיוחד, שכן הוא מחזק אצלם את הביטחון העצמי, מפוגג כאבי בטן ומרגיע אותם (או ממריץ, בהתאם לסוג העיסוי). בנוסף, מחקרים שונים מצאו כי עיסוי תינוקות תורם להתפתחותם המנטאלית והקוגניטיבית.

ספא – המקום המושלם לפינוק לתינוק

ספא, מעצם הווייתו, הוא מקום מרגיע, וגם אם התינוק אינו יודע כי הוא מגיע למרכז פינוקים נחשק, הרי שבאופן אינסטינקטיבי הוא מתמלא שמחה וציפייה מייד עם כניסתו למקום (מה גם שאחרי פעם-פעמיים הוא כבר יודע לזהות את הדרך אל העיסוי המהנה, והציפייה מתחילה הרבה לפני ההגעה למקום…)

ההמלצה היא להעניק עיסויים לתינוקות החל מגיל חודש פחות או יותר – תינוקות קטנים יותר יתקשו להכיל מגע של יותר מכמה דקות ברציפות. ההורה המלווה נמצא כמובן עם התינוק בחדר לאורך כל העיסוי, והוא שותף מלא לחוויה.

באופן טבעי, עיסוי תינוקות שונה מעיסוי למבוגרים – ראשית, הוא מתבצע ללא עזרים כמו אבנים חמות וכמובן שגם עיסוי רקמות עמוק אינו אופציה עבור הקטנטנים, וגם לא עיסוי קרקפת – עליה אסור ללחוץ בשום פנים ואופן. גם עמוד השדרה הוא מחוץ לתחום, ובאופן כללי חובה להיות קשובים ורגישים במיוחד לכל פידבק מהתינוק המביע אי נעימות ממגע באזור זה או אחר.

בספא המכבד את עצמו תמצאו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כך שלתינוקכם מובטח עיסוי שכולו עונג ורוגע.

עיסוי תינוקות – אפשר גם בבית

אמנם ספא הוא מקום מושלם להעניק לתינוקכם את המתנה המהנה – העיסוי , אולם תינוקות זקוקים למגע בתדירות גבוהה ואילו רוב ההורים, לצערם, לא יכולים לבקר 3 פעמים ביום במתחמי פינוקים וטיפולים. חלק מאותם מתחמים מציע סדנת עיסוי תינוקות – מספר מפגשים בהם אנשי המקצוע העובדים בספא מלמדים את אחד ההורים או את שניהם את רזי העיסוי, כך שהם יוכלו לספק את הצורך של התינוק במגע רך, מכיל, מלטף ומשמח – ולעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

עיסוי תינוקות על ידי הוריהם מבטיח לנפשות הרכות רווח כפול – גם היתרונות הטמונים בעיסוי בפני עצמו, וגם שדרוג משמעותי של הקשר ביניהם לבין ההורים. כשם שהעיסוי מחוץ לבית, במקום המיועד לכך, מתבצע בחדר שרעשי הרקע של הסביבה אינם חודרים אליו, ללא צרצורי סלולאריים או הסחות דעת אחרות, וכשהתינוק נהנה במקביל ממוזיקה שקטה ומשרת שלווה – כך גם בבית רצוי לסגור את הסלולארי (עם כל הקושי הכרוך בכך…), להשמיע ברקע מוזיקה נינוחה, לעמעם את האורות וליצור אווירה רכה ומרגיעה. להפניית מלוא תשומת הלב לתינוק יש משמעות גדולה מבחינתו – והיא מחזקת עד מאוד את הדימוי העצמי שלו ואת הביטחון שלו באהבת הוריו (מרכיב משמעותי מאוד בהתפתחות תקינה).

מעבר ללימוד הטכניקות השונות של עיסוי תינוקות והדגשים החשובים שיש לשים אליהם לב, חשוב מאוד כי כל הורה יהיה קשוב לניואנסים הייחודיים לתינוק שלו – האם הוא מעדיף מגע מרפרף מאוד או מגע מעט יותר חזק, באילו אזורים בגופו הוא נהנה במיוחד מהמגע ואיפה הוא מעדיף שלא ייגעו בו, האם הוא אוהב שמדברים איתו תוך כדי או שמא מעדיף להתמסר לשקט. את כל אלה מביע התינוק באמצעות תקשורת בלתי מילולית, והקשב של הוריו מחזק אצלו גם את היכולת הזאת. בחלק מהמקרים תינוקות הזוכים לעיסוי גם ישנים טוב יותר – ועבור הורים רבים זו לבדה סיבה מספיק טובה ללמוד את אמנות המסז'…

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here