מוצרים לתינוקות בעלי עור רגיש

0
1669
מוצרים לתינוקות בעלי עור רגיש

עור רגיש אצל תינוקות הוא נושא… רגיש. תינוקות רבים נולדים עם מידת רגישות גבוהה שלרוב חולפת עם הזמן, אך מגלים אי סבילות לסוגי בדים, למוצרי היגיינה מסוימים ולעתים לחומרים כגון ברזל, עץ ועוד. חברות רבות בעולם מבקשות לענות על צרכיהם של הורים לתינוקות בעלי עור רגיש ומייצרים מוצרים לתינוקות שעורם רגיש – החל מחיתולים ובגדים מבדים מיוחדים וכלה בצעצועים ומוצרי היגיינה שונים. האם גם תינוקכם מגלה רגישות למוצר כלשהו? כאן תמצאו מספר טיפים כיצד לרכוש מוצרים המתאימים בלבד.

בדיקת רופא, קודם כל ולפני כל

השלב הראשון הוא לעבור בדיקת רופא עור לילדים. לפני שאתם מחליטים לבדכם אילו מוצרים לתינוקות מתאימים לתינוק שלכם ואילו לא, אנא הניחו לרופא להחליט האם בכלל יש בעיה או לא. חשוב להבין אם הרגישות היא הבעיה או רק סימפטום של משהו אחר, וחשוב לקבל את כל המידע הרפואי הנלווה לגבי מוצרים לתינוקות המתאימים לתינוק שלכם. רק לאחר מכן תוכלו ללכת ולבחור מתוך ההיצע הגדול – אך ללא צל של ספק תדעו מה לבחור – וזה מה שחשוב באמת.

מוצרים לתינוקות על בסיס טבעי

טרנד הבריאות והחזרה לטבע שולט בנתחים שלמים בשווקים שונים, וגם מוצרים רבים לתינוקות מתבססים על חומרים טבעיים ואורגניים, ממקורות צמחיים שונים. בכדי לשמור על בריאות התינוק שלכם, אל תשתמשו במוצרים לתינוקות ללא אישור משרד הבריאות בשום פנים ואופן, וודאו כי המוצר עבר בדיקות דרמטולוגיות מחמירות. יש לזכור כי צמחים מסוימים אינם בריאים לתינוק בשלבים שונים של חייו ועל כן מומלץ גם כאן להתייעץ עם רופא טרם בחירת המוצר.

מוצרים לתינוקות מעולם הטקסטיל

רגישות לבדים דורשת גם היא תשומת לב מקיפה. יש לזכור כי הטקסטיל לא מסתכם רק בבגדים שלגופו של התינוק אלא גם במצעים, במגן הראש, במגבות ובחיתולי בד וכמובן בצעצועים שונים. ודאו כי כל מוצרי הטקסטיל שבחדרו של התינוק נכללים בקטגורית מוצרים לתינוקות בעלי עור רגיש בלבד, בכדי למנוע התפרצות של האלרגיה.

מוצרי היגיינה

מוצרים למקלחת כמו סבון ושמפו גם הם עשויים להוות נושא בעייתי כאשר יש לתינוק אלרגיה לחומרים הפעילים שבסבון. למרבה המזל השוק רווי במוצרים המיועדים לתינוקות בעלי עור רגיש ויש להקפיד רק לבחור במותגים ידועים בלבד, ולבדוק כי רשום על האריזה שהיא נבדקה דרמטולוגית והמוצר הוכח כהיפואלרגני. גם בנושא זה אין קיצורי דרך. לעיתים הרגישות היא לחומרים פעילים שונים ועל כן עשויה להתבטא בתגובות שונות מחומרים לחומרים. שימו לב לכל שינוי בתינוק, החל מכתמים על העור ועד לחום, פריחה, אי שקט ובכי. בכל מצב בו ניכר כי התינוק לא שקט בעת שימוש במוצר היגיינה כלשהו יש להפסיק מיד את השימוש בו ולפנות לייעוץ רפואי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here