מדריך לקניית מיטת תינוק

0
2971
מדריך לקניית מיטת תינוק
מקור shutterstock

מיטתו של התינוק היא אינה עוד רהיט בחדר – היא המרכז והבסיס, ובשל העובדה שהתינוק ישן עליה ברוב שעות היממה – היא צריכה להיות איכותית, בטוחה ובריאותית. על מנת לבחור במיטה המתאימה, כדאי להכיר את כל השיקולים והפרמטרים החשובים – החל מיצרן, תקן ועד לאיכות המזרן.

מתי כדאי להתחיל את החיפוש אחרי מיטת תינוק?

בגלל שמדובר ברהיט חשוב במיוחד, כדאי להתחיל את החיפוש אחר המיטה המושלמת כחודש עד חודשיים לפני הלידה. יתכן שהמיטה שתרצו לא תהיה במלאי ויהיה צורך להזמין אותה, ואולי אפילו תבחרו לייצר אותה בהתאמה אישית – מה שידרוש מכם עוד המתנה של מספר שבועות. לכן, בכל הקשור לעיצוב חדר התינוק ובפרט לרכישה של מיטה – כדאי להיערך לכך מראש כדי שבחודש השמיני ובימים שלפני הלידה תוכלו לעסוק בהכנה ללידה ולהוריד מכם טרדות, והכי חשוב – להגיע עם התינוק לבית כשהוא ערוך ומוכן לקלוט אותו.

מה חשוב לבדוק כשבוחרים מיטה לתינוק?

  • חברת יצרן – מומלץ לבחור בחברה מוכרת ובעלת מוניטין שברור שהמיטות שמיוצרות/נמכרות תחת ידיה הן איכותיות ובטוחות.
  • תקן – לא לכל מיטת תינוק יש את אישור מכון התקנים הישראלי. מומלץ שלא לוותר בנושא זה, כי תקן מעיד על כך שהמוצר עבר את כל הבדיקות הדרושות לשם קבלת האישור וכי השימוש בו בטיחותי.
  • מידות המיטה – בדרך כלל, גודלה של מיטה לתינוק הוא סטנדרטי, אך אפשר להנמיך או להגביה את הבסיס שעליו מונח המזרן על מנת להתאים את המיטה למצב עצמאותו של התינוק בהתאם למספר החודשים שלו, ועדיין לשמור שלא ייפול מהמיטה. חשוב שהמיטה תתאים לגודל של החדר ותשאיר מספיק מקום לרהיטים נוספים חשובים כדוגמת שידת החתלה.
  • מין הילוד – אמנם לא מדובר על השיקול החשוב ביותר שמשפיע על בטיחות ובריאות התינוק, אך כדאי לבחור במיטה שמתאימה למין הילוד מבחינת הצבעים.
  • יציבות – כדאי לבחור במיטה בעלת יציבות שלא זזה או מתנדנדת, בין אם היא עומדת על רגלים קבועות בין אם יש לה גלגלים.
  • מזרן – מומלץ לבחור במזרן קשיח במידה ומדובר בתינוק שרק נולד. כך ניתן יהיה להימנע ממצב של חנק או שקיעת גופו בתוך המזרן. מזרן קשיח נחשב לבריא יותר לעצמות ולמפרקים.

רגע לפני שקונים את המיטה – חשוב לשים לב לפרטים הקטנים

רגע לפני שקונים את המיטה, ובמקביל לשאיפה שלכם לעמוד בכל הפרמטרים שקשורים ליציבות, בטיחות ומידות, כדאי לוודא שהמיטה מגיעה עם אחריות כוללת ולפרק זמן מקסימלי עד למעבר התינוק למיטה הבאה, עם הוראות הרכבה וכן שבמידה והיא עומדת על גלגלים – שהגלגלים מגיעים עם מעצורים. רכישה טובה של מיטת תינוק, תבטיח לכם שקט נפשי וביטחון, ואפילו תישמר אתכם לאורך שנים ותוכל לשמש גם את התינוק הבא. בנוסף, מומלץ לצד הבטיחות והאיכות, לדאוג שהמיטה תתאים לעיצוב הכולל של החדר ולצבעים הדומיננטיים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here