טיפים להתמודדות עם תינוק פולט

0
3445
טיפים להתמודדות עם תינוק פולט

הידעת? יותר ממחצית מהתינוקות בחודשים הראשונים לחייהם, פולטים! אצל רוב התינוקות אגב, מדובר בתופעה פיזיולוגית שהיא חלק מהנורמה. ובכל זאת, כהורים, קשה לנו להישאר אדישים מול תינוק פולט שייתכן ושרוי באי נוחות מסוימת. על כן, רבים מההורים מנסים למצוא דרכים להפחית את כמות הפליטות של תינוקם. הדאגה העיקרית היא, שבשל הפליטות התינוק כנראה לא אוכל מספיק או מאבד ויטמינים.

למען האמת, הפליטות מתרחשות בשל סוגר הוושט התחתון שעדיין לא התפתח מספיק, ומאפשר עלייה של המזון חזרה מהקיבה כלפי מעלה. נקודה נוספת שכדאי להסביר היא האי נוחות. ובכן, התינוק לא באמת מרגיש אי נעימות בעת הפליטה, וככל שעובר הזמן הפליטות עצמן מתמעטות, עד שהן לחלוטין נעלמות בגיל שישה חודשים עד שנה.

איך להקל על תינוק פולט

החדשות הטובות הן שאין סיבה להרגיש חסרי אונים. תינוק פולט הרי כמו שאמרנו לא חש באי נוחות כלשהי. הבעיה העיקרית היא איך שאתם מרגישים כהורים. אספנו עבורכם כמה טיפים שילמדו אתכם כיצד להפחית ולהקל על פליטות תינוקכם –

  • נסו להימנע מהאכלת יתר – שאפו להאכלה בכמויות קטנות יותר כל כמה שעות. זה עדיף מארוחות גדולות שיוכלו להעמיס יותר מידי על הקיבה.
  • שעת ההאכלה היא להאכלה בלבד – כשמגיעה שעת האוכל, עשו זאת במקום שקט ורגוע. זאת מהסיבה שהאכלה בסביבה רועשת עלולה להסיח את דעתו של התינוק מפעולת האכילה, והוא עלול להעמיס על עצמו יותר מידי.
  • זמן לגהק – ישנם תינוקות שזקוקים לגיהוק במהלך האוכל כדי לשחרר מעט לחץ. לכן, עצרו את הארוחה כדי לאפשר לתינוקכם לגהק, זה יפחית את העומס ויקל על פעולת העיכול.
  • לאכול בנוחות – המנעו מהאכלה כשהתינוק לבוש בצורה מהודקת מידי. לחץ גבוה על הבטן עלול לגרום להקאות ופליטות. בנוסף, אל תאכילו אותו כשהוא בוכה או נסער. זאת מכיוון שהאכלה תוך כדי בכי תביא לכניסת אוויר למערכת העיכול, שתגרור אחריה כאבי בטן, גזים ועומסים.
  • תנו לו לנוח אחרי – תינוקות צריכים זמן כדי להצליח לעכל את הארוחה. לכן, השכיבו אותו בזווית של 30 מעלות כדי למנוע עליית מזון מהקיבה, ותנו לו לנוח במשך חצי שעה לפחות לאחר הארוחה.
  • לאכול בגב זקוף – לא באמת, אבל כן חשוב שראש התינוק יהיה גבוה מרגליו בזמן ההאכלה, בכדי לסייע למזון לרדת לקיבה בקלות.

שקלו לעבור לזמן מוגבל לתמ"ל המותאם להפחתת פליטות

דרך נוספת להקל על תינוק פולט היא להזין אותו בתחליפי חלב דוגמת AR של מטרנה המסייע להפחית פליטות אצל תינוקות באופן טבעי. תמ"לים כדוגמת הנ"ל מכילים מרכיבים הנחוצים לתינוק להתפתחות וגדילה יעילים יותר, ומאופיינים במרקם סמיך ובמזון במרקם המסייע לפעולת העיכול בקיבה ולהפחתת כמות הפליטות. כמובן שהמעבר לכל תמ"ל המיועד למצב של פליטות, חייב להיות מלווה בהמלצת רופא.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here