הפעלות לילדים

0
2359
הפעלות לילדים

החופש הגדול מגיע ומתקרב ושבו יוצאים מאות אלפי ילדים לחופש שנמשך כחודשיים. עבור רבים מההורים קיימות מסגרות רבות המעניקות לילדים תעסוקה רבה וניתן למצוא כיום קייטנות רבות המעניקות הפעלות לילדים. חלק מהיכולת להעניק לילדים תוכן רב באותן מסגרות נוגעות לגיוון הרחב שיש להעניק להם. לא רק פעילויות הנוגעות בנושאים חשובים אלא גם ימי כיף ומשחק.

מעבר למסגרות המוענקות לילדים בימי החופש הגדול, בהם זוכים הם להפעלות רבות, קיים זמן רב נוסף בהם הילדים נשארים בבית, בין אם מדובר בסופי השבוע ובין אם בזמן שנותר בחופש לאחר סיום הקייטנות. לא פעם כשההורים עסוקים בענייני עבודה ובמטלות היום יום יש וחשוב להעניק אפשרויות רבות של הפעלות לילדים. לא פעם עם חשיבה מחוץ לקופסה בנוגע לרעיונות שניתן להפיק בנוגע לנושא זה יעניקו לזמן שנותר עד לחזרה לבית הספר זמן מהנה עבור הילדים.

פעילויותבחופש הגדול ייעשו לרוב במרחב הביתי. קיימים כיום רעיונות רבים עבור פעילויות לילדים בבית בין אם מדובר בחדרי הילדים, בחצר ואף בפרק ומדשאה סמוכה למקום המגורים.

הפעלות לילדים – קמפינג ביתי

ניתן לומר בוודאות שבכל בית קיים ציוד קמפינג. בין אם מדבור בציוד של ההורים ואף של האחים הגדולים. במסגרת הרעיונות ניתן לעבור על ציוד הקמפינג הקיים וליצור יחד עם הילדים בבית מחנה בו יבנו ויקימו אוהל, יגדירו אחד לשני משימות, יקיימו מגורים באוהל שבו יוכלו אף לאכול צהריים ולישון וכמובן לשמור על תחזוקתו. דברים אלו מעניקים לילדים עצמאות במסגרת הביתית, יכולת מציאת פתרונות ולחזק את יכולתם בשיתוף פעולה כיחידים בקבוצה.

הפעלות לילדים בעזרת גירים צבעוניים

בבתים פרטיים רבים קיימים משטחים בגינות ובחצרים היכולים להוות בסיס נרחב לסדנאות ברכישה של מבחר רחב של גירים צבעוניים ניתן למצוא מספר רב של סוגי פעילויות. הגירים שניתן לרכוש כמובן מחיקים ולא משאירים סימנים על רוב המשטחים. שימוש בגירים יאפשר לילדים לעשות הפעלות דוגמת תחרות ציורים, משחקי קלאס, קליעה למטרה ועוד. עבור ילדים שאהבת הציור היא חלק מפעילויות אותם הם אוהבים הציור בגירים צבעוניים בהחלט יכול להפוך מעניין ומעסיק במשך שעות רבות.

הפעלות לילדים – מסלולי מכשולים

בחלק רחב מהסדנאות הקיימות כיום אוהבים ילדים רבים אתגרים במרחב הפיזי, בין אם מדובר על טיפוס, ריצה, רכיבה ובכלל הפעלות לילדים בהן קיימת משימה מוגדרת וברורה שאליה ניתן להגיע. המרחב הביתי מעניק עם מעט יצירתיות מרחב אותו ניתן להפוך למסלול מכשולים מאתגר שבו הופכים חפצים בבית למכשולים עליהם ניתן להתגבר. סקירה של כלים במחסן ושאחר חפצים בבית הופכים להיות חלק ממסלול מכשולים אשר דורש מהילדים יכולת אלתור רבה, אתגרים פיזיים, יצר תחרותי ותחושת הנאה וכיף רבה.

שפים קטנים

עבור ילדים רבים המטבח מוכר כמקום ששייך לעבודה של המבוגרים. לא פעם ניתן למצוא מתכונים קלים לביצוע שאותם ניתן לשלב כפעילות במטבח. ניתן לעבור עם הילדים על מתכונים אותם הם אוהבים (קחו בחשבון שיהיה מדובר במתכון מתוק ומלא שוקולד לרוב) ולשתף אותם בהכנת המתכון. חשוב כמובן סדנאות מסוג זה ייעשו בפיקוח מתמיד של מבוגר וזאת למול העבודה עם כלים חדים ושימוש בגז ותנורים. טרם תחילת הפעילות לילדים במטבח יש לעבור עם הילדים על מספר דגשים אשר יבטיחו שלא ייפגעו והעבודה במטבח, יחד עם ההורים, תניב בסופו של דבר מתכון טעים שממנו ניתן להמשיך וליהנות גם אחרי הפעילות עצמה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here