איך לבחור עגלות תינוק?

0
2522
איך לבחור עגלות תינוק?

יום הקניות לכבוד התינוק החדש הגיע, ואין ספק שאחת ההחלטות החשובות ביותר היא לגבי עגלת התינוק. השוק רווי בסוגים שונים של עגלות תינוק שמחירן נע בין מאות לאלפי שקלים. אז כיצד יודעים מה לבחור? מה הם הקריטריונים החשובים ואילו סוגי עגלות מוצעות לדוגמה? במאמר זה נציג מספר נקודות למחשבה לקראת רכישת עגלה וגם מספר עגלות מהפופולאריות ביותר לרכישה.

ראשית כל, קשה למנות יתרונות וחסרונות לכל עגלה, מהסיבה הפשוטה שחלק מהיתרונות עבור אנשים מסוימים יהוו חסרונות – וההפך. מה שכן חשוב הוא לוודא כי מדובר בעגלה בעלת תווי תקן – של מכון התקנים הישראלי ולא רק תקנים בינלאומיים. בטיחות התינוק קודמת לכל שיקול ועל כן אין לוותר על תו התקן הישראלי המוודא כי העגלה מותאמת לצרכי הקהל הישראלי.

עגלת מוצי (עגלת Musty)

אחת מהעגלות הנמנות על מותגי היוקרה, עגלת מוצי נהנית מכמה וכמה יתרונות. היא נחשבת לבטיחותית מאוד, בעלת עבירות גבוהה, בנויה באופן המתאים גם לאנשים גבוהים, האמבטיה בה רחבה מאוד ומאפשרת חופש תנועה גדול לתינוק. מסיבה זו עגלת מוצי גם גדולה מאוד (וכבדה) ולכן לא עוברת בכל מקום, ולא נכנסת בכל מעלית וזהו שיקול שיש לקחת בחשבון, אם בכלל רלוונטי לכם.

עגלת סטוקי (עגלת Stokke)

עגלה נוספת הנמנית עם עגלות מותגי היוקרה. עגלות הסטוקי מתהדרות בעיצוב חדשני ומודרני, העגלה נוחה מאוד לתפעול, קלה ופחות כבדה מהאחרות ובשל מימדיה ניתנת להכנסה בקלות לכל מקום. גם רמת העבירות שלה גבוהה. מבחינת חסרונות – האמבטיה של עגלת סטוקי מעט פחות מרווחת מעגלות אחרות.

עגלת פג פרגו (עגלת Peg Perego)

מותג יוקרתי וותיק מאוד, מדובר באחת העגלות הפופולריות בעולם עד היום. עגלת הפג מציעה גם עגלות משולבות – כלומר עגלה הכוללת אמבטיה, סל קל וטיולון – ויכולה לשמש את התינוק עד גיל שנתיים וחצי. יתרונותיה של הפג הם רמת הבטיחות הגבוהה שלה, הנוחות והעובדה שהיא רחבה מאוד ונוחה לתינוק ורמת העבירות הגבוהה שלה. כמו כן, הידיות של עגלת פג פרגו מתכווננות ומתאימות גם לאנשים גבוהים. החסרונות העיקריים הם בכך שהאמבטיה והטיולון אינם מסתובבים לשני הצדדים, ושיש לה שתי ידיות במקום ידית אחת – חסרונות שלגבי אנשים רבים אינם נחשבים כלל לחסרונות.

עגלות לתאומים – עגלת בייבי ג'וגר

עגלת בייבי ג'וגר היא אחת הפופולאריות ביותר לתאומים, הודות למבנה הנוח והבטיחותי שלה, ויחסית לעגלת תאומים מימדיה סבירים ועל כן רמת העבירות שלה גבוהה ויותר קל לתמרן איתה כאשר יש צורך להיכנס למקומות קטנים כמעליות או לאחסן אותה. העגלה גם מתהדרת בעיצוב צעיר ורענן המוסיף להיותה פופולארית. חסרונה היחידי של עגלת בייבי ג'וגר לתאומים הוא שאי אפשר לסובב את הטיולון לכיוון השני, אך נדיר למצוא תכונה זו בעגלות תאומים וכמו בעגלות אחרות, לרוב לא מדובר בחיסרון מורגש.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here